Jak zacząć

Początek jest najważniejszy

Postanowiłeś stworzyć swoją stronę, więc pierwszy krok już wykonany.

Teraz nadszedł czas na wybranie tematu, którym będziemy się zajmować. Jeśli myślisz o zarabianiu przez internet na poważnie, to temu etapowi poświęć najwięcej czasu, aby później nie zaczynać wszystkiego od zera. Zajmij się tematem, o którym masz jakieś pojęcie, jesteś w stanie swobodnie o nim pisać i masz coś ciekawego do powiedzenia. Jeśli potrafisz wpasować się w jakąś niszę, gdzie nie wszystko jest jeszcze powiedziane, tym lepiej dla Ciebie.

Robienie kalki kolejnej strony nie ma sensu i do niczego nas nie doprowadzi, kluczem do sukcesu jest pisanie własnych tekstów i tworzenie czegoś świeżego.  Nie uda nam się zarabiać online bez solidnego zaplecza z artykułami, które przyciągną odwiedzających.

 

Słowa kluczowe

To element, który naprowadzi nas na właściwy tor. Zrób rozeznanie wśród słów kluczowych/fraz, które są często wyszukiwane. W tym celu świetnie sprawdzi się planer słów kluczowych od Google. To świetne narzędzie, dzięki któremu możemy sprawdzić jaką popularnością wyszukiwania cechują się dane słowa/tematy i w jakim kierunku powinniśmy iść, aby pozyskać jak najwięcej potencjalnych odwiedzających naszą stronę.

Drugim narzędziem przydatnym w ocenie rynku jest Ubersuggest. Dzięki niemu w przejrzysty sposób możemy uzyskać informacje o słowach kluczowych dla danego języka czy kraju. Całość prezentuje się w czytelnej tabeli, wraz z przybliżoną ilością wyszukiwań i kosztem kliknięcia w daną frazę.

 

Jak to robi konkurencja?

Wyżej pisałem o tym, aby nie robić kopii innych stron, jednak odrobina rozeznania w terenie wyjdzie nam na dobre ;).

W tym celu możemy posłużyć się narzędziem similarweb.com. Dzięki jego bezpłatnej wersji sprawdzimy przybliżoną oglądalność strony, źródła wejść i przykładowe słowa kluczowe, które powodują przejścia na stronę. Możemy również porównać ze sobą dwie strony w bezpośrednim zestawieniu.

Informacje uzyskane na stronie nie będą nigdy w 100% dokładne dlatego należy traktować je bardziej jako ogólny zarys danego serwisu. Pracując online powinniśmy być zawsze na bieżąco z nowościami oraz monitorować zachowanie konkurencji.

 

Jak zrobić pierwszą stronę?

Prostym i skutecznym sposobem jest stworzenie swojej pierwszej strony dzięki jednemu z wielu dostępnych CMS (Systemów zarządzania treścią) np. WordPress, Joomla, lub phpBB dzięki któremu stworzymy własne forum. Każde z tych narzędzi posiada mnogość dodatków, które możemy dowolnie instalować i modyfikować naszą stronę, dodając nowe opcje lub zmieniając jej wygląd.

Jeśli zdecydujemy się na indywidualny projekt, pamiętajmy o tym aby był on responsywny. W dzisiejszych czasach to już raczej standard, ale warto zwrócić uwagę czy nasza strona wygląda dobrze na każdym urządzeniu. Na przykładzie jednej ze swoich stron mogę napisać że ponad 80% jej oglądających to użytkownicy urządzeń mobilnych, dlatego też jest to bardzo istotne.

Jeśli martwisz się o to czy poradzisz sobie z instalacją i konfiguracją swojej pierwszej strony – spokojnie. Większość popularnych hostingów posiada w swojej ofercie pakiet z autoinstalatorem aplikacji, lub też zrobią to za nas!

Mając już naszego wordpressa (lub też inny CMS) możemy w końcu skupić się na samej treści i rozpocząć zarabianie w internecie.

Więcej w dziale domena i serwer.

Podobało się? Pokaż innym i zapisz się do newslettera 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *